?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Originally posted by andreistp at У Росії історикам роздали рекомендації, як спростовувати Голодомор
Оригинал взят у igorsova в У Росії історикам роздали рекомендації, як спростовувати Голодомор
Наприкінці минулого року Федеральне архівне агентство Росії оголосило про підготовку тритомника документів, який "спростовує винятковий характер голоду в Україні в 1930-х роках". Про це було оголошено на круглому столі "Про протидію спробам фальсифікації історії народів на шкоду інтересам Росії", що пройшов у Раді Федерації (верхній палаті парламенту) РФ. "Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР, - заявив заступник керівника Федархіву Владімір Тарасов. - Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні... щоб нейтралізувати те, що там робилося".

Федеральне архівагентство Росії "рекомендує" історикам так наводити цитати із документів , пов’язаних з голодом 30-их років, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року і спростовували Голодомор в Україні. Про це йдеться в пояснювальній записці, підготовленій науковим керівником тритомного збірника архівних документів "Голод в СРСР 1929-1934 рр", виданого Федархівом - доктором історичних наук Віктором Кондрашиним, повідомляє "Історична правда". Тритомник початково повинен був називатись "Голод в СРСР 1932-33 рр.", але потім автори вирішили змістити часові рамки голоду. Як припускає видання, зроблено це було з метою уникнути асоціацій із цифрами 1932-33, які в Україні стали фактично синонімами слова "Голодомор". У пояснювальній записці Кондрашина сказано: "Враховуючи "український фактор", треба добирати документи з таким розрахунком, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року". Керівник збірника пропонує пояснювати убивства голодом громадян УРСР тим, що це був елемент боротьби Йосипа Сталіна із зовнішніми ворогами: "В цьому розділі можуть бути представлені документи про загострення міжнародної ситуації в 1932 році на Далекому Сході і в Європі, які вимагали від сталінського керівництва "твердої лінії" у внутрішній політиці". Кондрашин рекомендує добирати документи про голодні смерті "без опису натуралістичних подробиць людоїдства тощо. Причому добирати їх слід таким чином, щоб було видно трагедію всього радянського селянства, без акценту на Україні".

У 2006 році український парламент офіційно визнав (233 голосами) Голодомор геноцидом українського народу. 24 країни приєдналися до цього визнання. "Ми мусимо донести до світу, що штучні голодомори радянської епохи були нашим українським Голокостом, - зазначив у своєму виступі перед депутатами ВР тодішній віце-прем'єр-міністр Дмитро Табачник. - Це був свідомий геноцид українського народу, який наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість".

http://www.istpravda.com.ua/artefacts/2012/11/26/101572/#7

Comments

( 4 comments — Leave a comment )
livejournal
Aug. 21st, 2013 11:51 am (UTC)
У Росії історикам роздали рекомендації, як спростовув
User scaldir referenced to your post from У Росії історикам роздали рекомендації, як спростовувати Голодомор saying: [...] Оригинал взят у в У Росії історикам роздали рекомендації, як спростовувати Голодомор [...]
ex_juan_gan
Aug. 21st, 2013 03:10 pm (UTC)
Фактически так получается, что весь этот российский официоз считает себя соучастниками преступлений советского режима. Но так как режим империалистический, то страдания чужих им совершенно безразличны и даже немножко смешны. За своих никогда не держали.
atytarenko
Aug. 21st, 2013 10:18 pm (UTC)
никогда и ни на каком уровне. Довелось общаться до уровня министров и вице АН СССР в прошлой жизни. Это неизлечимо, они просто не понимают.
archaeopteryxus
Aug. 22nd, 2013 08:14 pm (UTC)
Да, мрачно получается.
( 4 comments — Leave a comment )

Profile

Sir Humphrey
atytarenko
atytarenko

Latest Month

February 2018
S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek