atytarenko (atytarenko) wrote,
atytarenko
atytarenko

Що Ви не знали про ОБСЄ і боялись запитати

До ОБСЄ виникає багато питань, при чому кожного дня все більше. Вони ніколи не там де треба моніторити. Гірше того, у людей в Донбасі виникає враження що ОБСЄ співробітничає з сепаратистами. У цієї організації вже є певна історія проросійської позиції, згадаємо звіт Тельявіні по Грузії, історію конфліктів на Балканах, тощо.
Оплата інспекторів має бути чималою. В попередньому житті майже 25 років тому у мене в управлінні були прикомандировані радники від ЄС. В ті часи їм Брюсель платив 250дол на годину. Я, як начальник управління в уряді, мав еквівалент 40дол на місяць, в купонах. Я думаю що експерти ОБСЄ в зоні конфлікту мають не менше ніж експерти ЄС в Києві 25 років тому. Тобто чим довше буде інспекція, тим довше експерти матимуть свій чималий зиск, бо 250 на годину все ще хороші гроші. Між тим рішення про інспекції приймається в ОБСЄ консенсусом. Україна в голосуванні участі не бере, як сторона конфлікту. А от Росія бере, бо стороною конфлікту офіційно не є. Тобто якщо інспектори не будуть політкоректні щодо Росії, Росія продовження місії не підтримає, і виплати припиняться. От і все. Це не якийсь хитрий план; просто процедура була придумана для порядних людей, а таких вже майже нема.
Доречі, Росія щойно виділила 48 "Тигрів" з водіями місії ОБСЄ у Донбасі, і добровільно виділила 600.000 Євро для цієї місії. Де водії мають першу зарплату можна лише здогадуватись.
Йдеться і про поширення роботи місії на всю теріторію України. Мабуть СБУ вже достатньо розчистило в Україні щоб на північному сході почали відчувати недостатність інформації.
Tags: donbass, osce, russia, ukraine
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments