atytarenko (atytarenko) wrote,
atytarenko
atytarenko

Знову перекрутили

Цього разу - про візит Януковича до Польщі. Не так грубо, як завжди, але всеж досить помітно.
Oт що пише "Кореспондент":
Процес над екс-прем'єром України Юлією Тимошенко є перешкодою на шляху вступу Києва до ЄС, заявив президент Польщі Броніслав Коморовський в інтерв'ю польському телеканалу TVP.
"Польща є не лише другом України, але й гарним прикладом. Нам вдалося увійти в НАТО та ЄС", - сказав Коморовський після зустрічі із президентом України Віктором Януковичем.
Зустріч відбулася у вівторок у Гданську.
Коморовський підкреслив суттєву роль Польщі на шляху до приєднання України до ЄС, проте заявив, що на цьому шляху з'явилися деякі перешкоди.
"Одним із них є процес над Юлією Тимошенко, який західні ЗМІ трактують як процес політичного характеру, а не кримінального", - зазначив польський президент.
Коморовський в інтерв'ю TVP також зазначив, що повідомив Януковичу про те, що західні країни негативно оцінюють процес над Тимошенко. За його словами, Україна зобов'язана розвінчати думки про те, що "мова йде про політичну справу".

В реальному тексті йдеться не про Західні ЗМІ, а про великі держави (відчуйте різницю), і досить чітко (гранично чітко в межах дипломатичного протоколу) сказано, що від України чекають, що проблема розвіється, а не поглибиться (Bardzo byśmy chcieli, żeby to były dobre wiadomości świadczące o tym, że rozwiewa się, a nie mnoży wątpliwości, co do motywacji tego procesu). Тобто - що справу треба припиняти, якщо Українв прагне євроінтеграції.

Доречі і РІА НОВОСТІ, на яке постлається "Кореспондент", пише: "Коморовский в интервью TVP также отметил, что сообщил Януковичу о том, что западные страны негативно оценивают процесс над Тимошенко. По его словам, Украины обязана развенчать мнения о том, что "речь идет о политическом деле"

От що насправді сказав Коморовський (переклад мій, оригінал з посиланням - нижче):

- Польща є не лише адвокатом, а хоче бути другом України і хорошою моделлю, тому що у нас є успіх, ми це зробили: йти в НАТО, ЄС, відновлення, модернізація країни, - сказав президент Коморовський в інтерв'ю інформаційній агенції TVP.

Процес європейської інтеграції України

- Україна зробила серйозні зусилля і серйозні досягнення на шляху до участі в процесі європейської інтеграції - сказав він, - але є перешкоди, і цей процес над пані Тимошенко, безсумнівно, є перешкодою, яка в Європі, у великих державах сприймається як процес політичний, не кримінальний, псуючи імідж Україні.

- Як друзі, а Польща є другом України, ми повинні сказати, дуже відверто, що перешкодою і труднощами, на які українська влада повинна зважити в своїх діях, є негативне сприйняття справи Юлії Тимошенко - говорить Броніслав Комаровський.

Як уже зазначалося, на стороні української влади лежить знайти вихід із ситуації таким чином, щоб не виникало сумнівів у тому, що цей процес не процес не є політичною помстою конкурентам і опозиції.

- Український президент піднімає дуже серйозний аспект цієї справи, що неможна недооцінити, що в цьому випадку включає дуже несприятливою для України, і вигідно для Росії угоду по газу, - заявив президент.

Він вважає, що цей процес є перешкодою для України з точки зору швидкості просування до участі в європейській інтеграції. - А нас це турбує, бо Польща виступає адвокатом україни - відзначив він.

Президент Коморовський заявив, що закликав президента Януковича звернути увагу на те, що процес і його сьогоднішньому вигляді може бути серйозною перешкодою для підтримки хорошого темпу наближення України до західного світу. - Я очікую, що наступного разу ми можемо дізнатися, як Президент України, як українська влада самостійно вирішили цю проблему. Дуже хотілося б, щоб це були гарні новини, які б показували, що проблема розв"язуеться, а не новини, що поглиблять сумніви стосовно мотивації цього процесу. - сказав він.

Польською, з сайту Президентв Польщі
Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Ukrainy Wiktor Janukowycz spotkali się we wtorek po południu w prezydenckiej rezydencji na Półwyspie Helskim.

- Polska jest nie tylko adwokatem, ale chce być też przyjacielem Ukrainy i dobrym wzorcem, bo my mamy ten sukces, nam się udało: wejść do NATO, UE, przebudować, unowocześnić kraj - powiedział prezydent Komorowski w wywiadzie dla TVP Info.

O procesie integracji europejskiej Ukrainy

- Ukraina dokonała poważnego wysiłku i ma poważne osiągnięcia na drodze do uczestnictwa w procesie integracji europejskiej - mówił - ale też pojawiają się przeszkody i tą przeszkodą niewątpliwie jest proces pani Julii Tymoszenko, który w Europie, w wielu krajach jest odbierany jako proces natury politycznej, a nie kryminalnej, co psuje wizerunek Ukrainy.

- Przyjacielowi, a Polska jest przyjacielem Ukrainy, wypada mówić bardzo szczerze, że przeszkodę i trudność, jaką jest opinia negatywna w sprawie Julii Tymoszenko musi być uwzględniona w działaniach władz ukraińskich - uważa Bronisław Komorowski.

Jak zaznaczył, to po stronie władz ukraińskich leży znalezienie wyjścia z sytuacji, takiego, aby nie było wątpliwości, że ten proces nie jest procesem zemsty politycznej na konkurencie, na opozycji.

- Strona ukraińska, prezydent Ukrainy podnosi bardzo poważny aspekt tej sprawy, którego też nie należy lekceważyć, że chodzi w tej sprawie m.in. o bardzo niekorzystny dla Ukrainy, a korzystny dla Rosji kontrakt gazowy - dodał prezydent.

Ocenił że, ta sprawa jest przeszkodą dla Ukrainy, jeśli chodzi o tempo posuwania się w kierunku uczestniczenia w integracji europejskiej. - A to nas martwi, nas Polskę jako adwokata sprawy ukraińskiej - zaznaczył.

Prezydent Komorowski podkreślił, że namawiał prezydenta Janukowycza, aby dostrzegł, że sprawa - tak jak się dziś ona przedstawia - może być poważnym utrudnieniem w utrzymaniu dobrego tempa zbliżania Ukrainy do świata zachodniego. - Oczekuję, że w ciągu najbliższego czasu będziemy mogli dowiedzieć się, jak prezydent Ukrainy, jak władze Ukrainy z tym problemem sobie poradziły. Bardzo byśmy chcieli, żeby to były dobre wiadomości świadczące o tym, że rozwiewa się, a nie mnoży wątpliwości, co do motywacji tego procesu - powiedział.

Crosspost from atytarenko.dreamwidth.org
Tags: poland, ukraine, yanukovych
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments